VĪRIETIS UN VIŅA SIEVIETES

Judeokristīgajā pasaules ainā jau no iesākuma vīrietis atrodas trijstūra attiecībās kaut kur pa vidu starp Dievu un sievieti. Taču, viņš tā īsti nevar aizbēgt ne no viena, ne no otra. Ja ar Dieva jautājumu “tikt galā” šķietami ir vienkāršāk, tad ar sievietēm nereti mēdz būt savādāk. Katram vīrietim ir māte un divas vecmāmiņas, daudziem ir māsa vai māsas, daudziem ir meitas, daudziem ir sievas, līgavas, partneres, dzīvesbiedres. Ko tas vīrietim nozīmē, būt starp sievietēm? Kā viņam “būt” ar viņām? Un kā viņām visām “būt” ar vīrieti? Aiz katra liela vīrieša stāv liela sieviete? Varbūt otrādi? Aiz katras lielas sievietes stāv liels vīrietis?

Saprotams, ka vīrietim sieviete ir jāciena un savas īpašās sievietes vīrietim ir jāmīl. Taču, kā rīkoties gadījumos kad īpašās sievietes plēšas un naidojas savā starpā, cenšoties pa vidu ievilkt vīrieti? Vai ir situācijas, kurās vīrietis var un drīkst kādu sievieti “nolikt pie vietas?” Vai ir gadījumi, kuros vīrietis var droši izvēlēties palikt pa vidu un ļaut sievietēm tikt ar lietām galā? Varbūt stipri un godīgi stāvot pa vidu vīrietis dod sievietei iespēju kļut lielai, jo pats ir gana liels, lai būtu vidū starp Dievu un sievieti.

Plašāk par šo tēmu seminārā PAR SEVI UN PAR PRETĒJO: Identitātes dziedināšana sievietei, vīrietim, pārim (septembris 2017).

Gatis Līdums, psihoterapeits