Sieviete, kas pareizi izdzīvo savu  seksualitāti, pārvērš pasauli….


Šoreiz konkrētāk par svarīgu sievišķības atslēgu – sievietes seksualitāti.

Cilvēka seksualitāte ir saistīta ar daudziem faktoriem, kas skar viņa personību. Nevar seksualitāti apskatīt kā kaut ko atsevišķu, atdalītu no cilvēka personības un procesiem, kas notiek cilvēkā. Īpaši seksualitāte ir saistīta ar identitāti un tās veselību. Identitāte ir cilvēka apziņa un apzināšanās par to, kas viņš ir. Identitātes ievainojums – ir sevis, sava unikālā attīstības ceļa, kas ierakstīts cilvēka sirdī, neapzināšanās vai noliegšana. Identitātes traucējumi tieši skar seksuālo jomu, īpaši sievietei.

Sieviete, kas spēj pilnībā izdzīvot savu seksuālo sievišķības daļu, vienmēr būs veiksmīga sieviete. Seksualitātei piemīt liels spēks un vitalitāte ar kuru sieviete var ietekmēt procesus sev apkārt. Seksuālitāte šeit netiek apskatīta šaurā nozīmē – kā seksuāls akts starp vīrieti un sievieti. Jā, seksuālas attiecības ir seksualitātes sastāvdaļa, bet var tā arī nebūt.

Piemēram, arī klostermāsas var sievišķo seksualitāti izdzīvot skaistā veidā, dzīvojot šķīstu dzīvi, kas burtiskā nozīmē, izslēdz seksuālas attiecības. Bet tas neliedz sievietei uzziedēt savas sievišķības skaistumā, spēkā un izdzīvot savas sievišķās personības seksuālo daļu. Šādā sava gendera izdzīvošanā slēpjas pārveides spēks, kuru veikt ir uzticēts sievietei.


Kas traucē sievietei skaisti un pilnvērtīgi izdzīvot seksualitāti?

  • Dažādi emocionāli identitātes ievainojumi
  • Vardarbības pieredze
  • Neprasme paust emocijas, jūtas veselīgā veidā
  • Tukšums, ko aiz sevis atstājis tēvs
  • Slēpts naids vai apspiestas dusmas
  • Spēcīgas bailes

Vai no seksuāliem traucējumiem ir izeja?


Seksuāliem traucējumiem terapija ir iespējama un to var paveikt, iemācoties veidot atklātu dialogu. Dialogs var būt dažāds. Tā var būt arī saruna caur vēstulēm.

Vairāk par dialoga spēku sievietes seksualitātes terapijas kontekstā runāsim identitātes terapijas vakaros PAR SEVI UN PAR PRETĒJO, kurus vadīs psihoterapeits Gatis Līdums un psiholoģe Ina Grasmane. Vakari ir paredzēti vīrietim un sievietei, kuri vēlas savā attīstībā un pašizziņā pavirzīties uz priekšu, kā arī pārim, savstarpējo attiecību uzlabošanai.

Gan sievietes, gan vīrieša rokās ir daudz iespēju… Šie vakari palīdzēs saprast, kā savu likteni un atbildību par to “ņemt” savās rokās un arī atbildēt uz jautājumiem Kas es esmu kā sieviete un kas es esmu kā vīrietis? Kas ir mans identitātes spēks? Kā dot mīlestību? Kā atvērties, lai to saņemtu? Kur atrast šo mīlestības „zeltu”, kurā zelta nav ne grama? Kā piedzīvot tuvību, kas ceļ un kā iziet no attiecībām, kas grauj… Kā atjaunot vēlreiz mīlestību, kad tā vairs nav pieejama…