Kā palīdzēt bērnam iekļauties sociālajā vidē un pārvarēt viņa “negribu, nevaru…”, bērnam saprotamā veidā?

Stingrība bērnam ir nepieciešama, bet vardarbīgi ievainojoša komunikācija bērnu iekšēji salauž. Kā būt stingram, tai pat laikā stiprinošam bērna personībai? Uz jautājumiem, kas saistīti ar bērnu disciplinēšanu atbildes meklē Mīlestības pedagoģija “Mīlestības mājā”.

Pirmais un galvenais ‘Mīlestības pedagoģijas’ likums disciplinēšanā : “Sargi bērna pašvērtējumu”. Centies vienmēr nodod pozitīvu vēstījumu Tu formā. Un nekad negatīvu. Tu saki: “Es tev ticu…Tu uzvarēsi….Tu esi stiprinieks….”, bet stingrs esi pret tām ķermeņa daļām, kas dara sliktu – rokām, kas sit, kājām, kas sper, muti, kas saka sliktu, utt.

JA BĒRNS NEKLAUSA, IR IESPRŪDIS KĀDĀ EMOCIONĀLĀ PROBLĒMĀ VAI DARA KĀDAM PĀRI, MĪLESTĪBAS PEDAGOĢIJA AICINA, RISINOT PROBLĒMU, IET CAURI ŠĀDIEM SOĻIEM:

Tu atjauno sevī iekšēji mīlestības lēmumu pret bērnu. Mīlestība ir stiprāka par visu. To dari, izdzīvojot iekšēju meditāciju, kas mainīs tavas dzīves notikumus:
 • Piedod bērnam….
 • Lūdz piedošanu par sāpēm, kuras tu radi …..( to var darīt iekšēji),
 • Pateicies par mācību stundu, ko šis bērns dod tev…Kāpēc šī situācija ir tieši tev?
 • Pieņem lēmumu mīlēt….

BEZ ŠĪS MEDITĀCIJAS SEVĪ, TU NEDRĪKSTI NE SOLI IET TĀLĀK….

Tu mēģini iedziļināties – kas notiek ar bērna dvēseli…Kā viņš jūtas… Kādas ir bērna vajadzības…

 • Trūkst Nedalīta uzmanība…
 • Ir problēmas ar citiem bērniem, pieprasa viņu uzmanību. Tad tev jāpalīdz izveidot attiecības…
 • Trūkst apstiprinājuma un bērns provocē, lai to saņemtu negatīvā veidā…
 • Ir problēma ģimenē, tad svarīgi atrast veidu – kā ar bērnu par to runāt…dalīt viņa sāpi.

Tu meklē – kā satikties ar bērnu viņa ievainotajās jūtās… Runā par sāpēm…. Runā par savām sāpēm….Lūdz piedošanu….Saki: “Es esmu kopā ar tevi….””Es būšu ar tevi kopā vienmēr…”Es gribu tevi saprast…””Es tevi saprotu…””Man svarīgi kā tu jūties…..”kad tu izjūti dusmas, es esmu kopā ar tevi…””Es mīlu tevi…””Es ticu tev…””Tu esi stiprinieks…”

Tikai tad, ja šis viss nestrādā – tu lieto Miera mājiņu kā disciplinēšanas instrumentu. Miera mājiņa ir īpaši iekārtots stūrītis priekš bērna, kurā viņš var cīnīties ar saviem iekšējiem “kašķiem” un “dusmu pūķiem”.

Kas notiek Miera mājiņā?

 • TĀ NAV SODA VIETA. Miera Mājiņa ir vieta, kurā bērns cīnās un uzvar. Uzvarējis saņem apstiprinājumu. Miera mājiņas metode formē cilvēku, kas zina, kas ir uzvaras. Mīlestības pedagoģija ir uzvarētāju pedagoģija, ne zaudētāju.
 • Ieved bērnu Miera mājiņā un notupies bērna līmenī, saņem to ķermeņa daļu, kas dara pāri( sit,runā..u.t.t.) un saki: “Tu tagad aiziesi uz miera mājiņu un izcīnīsi cīņu ar savām trakajām rokām… Es ticu tev…Tu vari nomierināt savas rokas…Dodies…
 • Tu esi netālu no bērna…Ik pa brīdim ieej mājiņā un jautā : “Tu esi tikusi(-cis) galā ar savām rokām….”’ Ej līdz galam… Motivē bērnu cīnīties ar to daļu sevī, kas jāuzvar….
 • TU NEDRĪKSTI NODOT BĒRNAM TU FORMĀ NEGATĪVU VĒSTĪJUMU PAR VIŅU… Tu vadi bērnu tikai cīņā… Visu laiku apstiprinot personību… Tu esi malacis,,, Tu esi stiprinieks.. Tu vari… Es tev ticu…
 • Kad bērns ir uzvarējis savu iekšējo negatīvo rīcību TU SKAĻI , GRUPAS VAI ĢIMENES PRIEKŠĀ APSTIPRINI Viņu ar vārdiem: “Bērni, redzējāt visi… Viņš ir uzvarējis kašķi vai savaldījis savas nepaklausīgās rokas…. Aplaudēsim visi viņam! Tas jādara skaļi un pārliecinoši…ar iedvesmu…
 • Ja ir bijusi nopietna cīņa… pasauc kādu pasaku ēlu(enģelīti, lācīti) lai viņš uzdāvina dāvaniņu(kaut ko garšīgu, mazu akmentiņu, pērlīti vai kaut ko līdzīgu).

Ja Tu iesi cauri problēmai, izmantojot šos punktus, jūs vienmēr uzvarēsiet. Audzināšana nav viegls darbs. Tas ir ceļš. Ceļš kopā ar bērnu. Ceļš cauri visam. Ja iesiet, atbalstot viens otru dažādajās dzīves cīņās, jūs būsiet vienoti visu dzīvi. Būsiet draugi, kas prot stiprināt viens otru.

ATCERIES: Mīlestības pedagoģijas lielākais ienaidnieks ir rutīna! Dari visu ar iedvesmu! Ar mīlestību! Lūdz pēc Dieva iedvesmas šim darbam katru dienu! Velti 5-15 minūtes pēc darba ar bērniem, lai atjaunotos, lai pārskatītu dienu, atjaunotu mīlestības lēmumu pret bērniem, īpaši pret tiem, ar kuriem iet grūti….

Par Mīlestības pedagogu tevi padara Lēmums Mīlēt un izdzīvot mīlestību katru dienu!

Ina Grasmane