RAIDĪJUMS ‘MĪLESTĪBAS TERAPIJA’

16/10 – SIEVIETE NEVAR APPRECĒTIES

Dzimtas lāsts? Neparasta izvēle? Varbūt, vienkārši neveiksme? Daudzas sievietes mūsdienās nevar satikt “īsto cilvēku” un nodibināt ģimeni.

Visbiežāk iekšējais bloks saistīts ar smagu pieredzi attiecībās ar kādu svarīgu vīrieti, piemēram, tēvu. Jāatzīst, ka daudzām sievietēm vispār nav pozitīvas pieķeršanas pieredzes vīrietim, tātad, nav paša pamata.

Protams, sievišķību izposta vardarbība un vienaldzība, bet reizēm – arī pārspīlēta uzmanība, kas meiteni infantilizē, traucē nobriest.

Iespējams, vistraģiskākais ir būt “nepamanītam bērnam”. Meitene, kura palika nepamanīta, un par kuras vajadzībām neviens ģimenē nav rūpējies, iemācās palikt “pelēka” un nepamanāma arī dzīvē. Vai arī pretēji – viņa cīnās un konkurē ar vīriešiem vai arī tos pavedina, lai “atbruņotu”, pakļautu kontrolei.

01/10 – IZDEGŠANA : ATGRIEZTIES PIE DZĪVĪBAS

Izdegšana ir “kārtīga cilvēka” slimība. Šis cilvēks nejūt, ko viņš grib, toties labi saprot, ka viņam jādara. Viņš ļauj izturēties pret sevi kā pret robotu, bet īstenībā arī pats šādi sevi uztver.

Izdegšana nav tikai nogurums. Izdedzis cilvēks zaudē saikni ar sevi un pasauli, viņš dzīvo pēc inerces. Iespējams, viņa dvēseli pārņēmusi tik liela trauksme, ka darbs ir kļuvis par veidu, kā to apslāpēt. Bet varbūt viņš vienkārši nemāk atpūsties?

Atpūsties ir nevis tikai vajadzība, bet arī pienākums. Izdegšana padara mūs dzīvei nederīgus, vienaldzīgus, indīgus, apātiskus, fiziski un dvēseliski slimus. Turpretī Dievs septītajā dienā “atdusējās no visa Sava darba.”

18/09 – GLĀBĒJA SINDROMS

“Glābēja” dzīvē nav prieka un brīvības, bet viņa iluzoro pašcieņu uztur priekšstats (visbiežāk neapzināts) par savu morālo pārākumu. Īstenībā “glābējs” ir diezgan lepns, viņš mak kontrolēt citus un uzlikt tiem vainas nastu, jo, protams, viņš jūtas nenovērtēts.

01/10 – UPURA SPROSTS

Dažiem no mums ir gadījies dzīvot un augt tādā vidē, kur sāpes bija ikdienas realitāte. Ciešanas, ko neesam izvēlējušies, liek mums pielāgoties, attīstot specifiskus aizsardzības mehānismus. Cilvēks izaug, apstākļi mainās, bet viņš automātiski nepārstāj būt upuris.

11/09 – PRIEKA DĀVANA

Viens no ceļiem pie patiesa prieka ir atvērtība visam, kas ir. Nevar saglabāt prieku, pasargājot sevi no ciešanām un ierobežojumiem. Nevar dzīvot viegli, cenšoties kontrolēt nekontrolējamo. Nevar palikt priekā, kultivējot sevī dusmas, mazvērtību vai nomāktību. Prieks rodas ceļā. Izvēloties palikt četros stūros, rodas tikai aprobežotība.

ARHĪVS

Kā strādāt ar aizvainojumu - aizvainojums un tā pārvarēšana.

Mākslas terapija bērniem - par mākslas terapijas pielietošanu bērnu audzināšanā

Iemīlēšanās - Par iemīlēšanos kā resursu. Par iemīlēšanas skaistumu un bīstamību.

Drosme būt: cilvēka iekšējā būtība un tās atgūšanas veidi.

Psihosomatika - Par saites atjaunošanu starp miesu un dvēseli.

Veselīgas attiecības.

Terapeitiskie stāsti.

Tēva loma cilvēka dzīvē.

Humors, kas dziedina.

Kāpēc kristietim psihologa konsultācija?

Kā pārvarēt zaudējuma sāpes - Kā palikt traģiskā realitātē un neiestrēgt sāpēs?

Ticība un psihoterapija - kāpēc psihoterapija var būt noderīga arī reliģioziem cilvēkiem.

Iemīlēt savas dusmas.

Atkarības apburtais loks.

Līdzatkarība.

Kristietis un nauda.

Mātes loma.

Kāpēc ir vērts noticēt saviem talantiem?

Ritms, kas palīdz bērnu audzināšanā.

Atstumtība.